Ewa-Majchrzyk-Hes
Nazywam się Ewa Hes.

Jestem projektantką wzorów i przedsiębiorcą. Bardzo lubię to co robię, choć w różnym stopniu w zależności nie tylko od humoru. Lubię mówić o tym co robię, a czy pisać to się powinno niebawem okazać. Tutaj chcę pisać nie tylko o tym jak powstają projekty, ale także o moich inspiracjach, rzeczach znalezionych, odkrytych przeze mnie, sprawdzonych naocznie lub naskórnie. Czasem także o tym jak fajnie ułatwić sobie życie freelancera lub mikroprzedsiębiorcy.

Niegdyś nie sądziłam, że będę robić to co teraz. Godziny spędzone w pociągu i wieczory spędzone przy kalkach technicznych nie motywowały mnie do tego, by coś robić w tym kierunku. Sprawa projektowania firan żakardowych umarła wraz z przygotowaniem się do matury. Aż pewnego dnia ożyła gdzieś w połowie studiów. Nabrała nie tylko rumieńców, co wciągnęła do zabawy również mojego przyszłego naonczas męża. Zmiana trendów, nawet poczucia estetyki na naszym rynku nakręcała temat coraz bardziej. I tak zostałam etatowym projektantem jednej z fabryk w Częstochowie. Tam zajmowałam się też technologicznymi sprawami. Dzięki temu mogłam dowiedzieć się jak wygląda przygotowanie wzoru do produkcji i dowiedzieć się mnóstwa całkiem przydatnych potem rzeczy. Ale karuzela zaczęła się coraz wolniej kręcić. Coraz bardziej czułam, że działam odtwórczo niż twórczo. W końcu postanowiłam pożegnać się z etatem i zacząć działać dalej sama. No nie całkiem sama, bo z pomocą męża. Początki nie były pewnie tak spektakularne jak się spodziewaliśmy i bywały chwile zwątpienia, ale to był dość ciekawy okres zbierania doświadczeń. Jak to dokładniej wyglądało, że praca została moją pasją i na odwrót można przeczytać na London Lavender. Natomiast o tym jak poradziłam sobie z łączeniem pracy w domu pisałam tutaj na Hello Work

Po co mi ten blog? Bo chcę się dzielić nie tylko tym co robię, ale także jak robię. Ciekawi mnie to w równym stopniu jak to w jaki sposób postrzegają to inni. Lubię jak każdy projektant szukać i inspirować się wszystkim wokół, więc czemu miałabym zachować wszystko dla siebie?

To co powstaje w mojej głowie po takich inspiracjach można znaleźć między innymi na mojej stronie